«Біг – продовжує життя, а йога – рятує від стресу», – Уляна Супрун

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун закликала українців регулярно займатися фізичною активністю.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

“Нам необхідно рухатись. Зв’язок багатьох хвороб та малорухливості було встановлено ще в 50-х роках минулого століття… Коли ми мало рухаємось та багато сидимо – організм буквально “вимикається”. Сповільнюється обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м’язи і кістки. Все це разом має негативні наслідки для здоров’я – від появи надмірної ваги до серйозних хвороб внутрішніх органів”, – наголосила Супрун.

Глава МОЗ радить не нехтувати заняттями спортом і проводити якомога більше часу в русі.

“Нам потрібні 2 типи фізичної активності щотижня – аеробні та силові вправи. Аеробна активність – 150 хвилин на тиждень. Вона може бути помірна чи інтенсивна”, – зазначила вона, пояснивши, що вправи помірної інтенсивності – це ходьба, їзда на велосипеді з середньою швидкістю, йога, навіть прибирання. Інтенсивні навантаження – біг, швидка ходьба, бойові мистецтва, футбол чи баскетбол.

Як підкреслила Супрун, біг, зокрема, позитивно впливає на тривалість життя; танці покращують баланс, координацію та когнітивні навички; йога допомагає боротись зі стресом та зменшує ризики серцево-судинних хвороб; вправи допомагають подолати біль в спині.

“Пам’ятайте, будь-яка мінімальна, проте регулярна фізична активність дуже корисна для здоров’я”, – наголосила вона.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2614263-big-prodovzue-zitta-a-joga-ratue-vid-stresu-suprun.html

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *