Алергологи оприлюднили прогноз на тиждень для українців

Цього тижня, 2-8 жовтня, під впливом пилку амброзії залишається, хіба що, Південь та Схід нашої держави. Але є, на жаль, інші загрози, на які слід звернути увагу на Заході і на Півночі.

Про це повідомляє УНН з посиланням на дані Європейської аероалергенної мережі.

Пилок полину спостерігатиметься у низьких концентраціях, які можуть підніматись до помірних у теплу та суху погоду, особливо – у південних регіонах та на Закарпатті.

Натомість, осінь принесла у повітря безліч спор грибів, які можуть мати алергенні властивості. Насамперед, це – альтернарія, алергенність якої доведена клінічно. Її концентрації залишатимуться помірними по всій Україні. Помірними будуть і концентрації малоалергенного кладоспоріуму, які можуть підніматись до високих у суху погоду.

У атмосфері також багато епікоккуму та стемфіліуму, які, за літературними даними, мають подібний до альтернарії алергенний склад, як і плеоспора, яка зустрічається у низьких концентраціях. Іржавинні та сажкові гриби зустрічаються у великих кількостях, але їх алергенність є низькою і не завжди доведена клінічно.

Окрім цього, у повітрі залишається поодинокий пилок злаків, які мають алергенні властивості, а також – поодинокий пилок рослин родин Айстрові, Амарантові (лобода, амарант), Конопляні (конопля, хміль), Хрестоцвіті, Гречкові, пилок подорожника та щавлю.

Опади по всій Україні пройдуть, здебільшого 2-4 жовтня, і лише у Львові та Ужгороді їх очікують 7 числа. Під час та після опадів кількість спор у повітрі може збільшуватись, у тому числі – аскоспор, які мають виражені алергенні властивості.

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.unn.com.ua/uk/news/1755220-alergologi-oprilyudnili-prognoz-na-tizhden-dlya-ukrayintsiv-1

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *