26 червня – Міжнародний день боротьби з вживанням наркотиків та їх незаконним обігом

Цей день відзначається щорічно 26 червня. Він був заснований в 1987 році Генеральною Асамблеєю ООН на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність і співробітництво для створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб контролювати їх обіг налічує вже понад 100 років. Однак і сьогодні суспільство, на жаль, не може впоратися з цією проблемою.

Наркоманія – це стан періодичної або хронічної інтоксикації натуральною або синтетичною наркотичною речовиною, що характеризується непереборним потягом до даної речовини, що в малих дозах викликає ейфорію, та призводить до виникнення психічної та фізичної залежності від ефекту дії цієї речовини.

Систематичне вживання наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні дози. При наркоманії уражаються внутрішні органи, виникають неврологічні тапсихічні розлади, розвивається соціальна деградація.

Наркоманія, мабуть, одне з найстрашніших явищ сучасності. З кожним днем все більше людей у всьому світі піддається спокусі і потрапляє у пастку цієї залежності, намагаючись з її допомогою сховатися від щоденних проблем.

Небезпека наркоманії полягає в тому, що вона як патологічний стан певною мірою незворотна, і частина негативних змін, що відбулися в організмі, залишається назавжди.

Для багатьох пацієнтів наркоманія залишається довічним діагнозом. Нерідко навіть пройшовши спеціальний курс лікування, людина не може звільнитися від цієї залежності. Через багато років може виникнути нестерпний потяг знову повернутися до наркотиків.

За оцінками ООН, загальносвітове число осіб, що вживають наркотики, нині складає не менше 185 мільйонів людей (тобто 3% всього населення нашої планети, або близько 12% населення у віці від 15 до 30 років).

Збільшується частка неповнолітніх і підлітків, а також жінок, що споживають наркотики. Особливе занепокоєння викликає факт, що середній вік юних наркоманів становить на сьогоднішній день 13-14 років.

За останні 15 років приблизно в 7 разів збільшилося число жінок, що вживають наркотичні та психотропні препарати.

Вживання наркотиків вкрай негативно впливає на стан здоров’я, сприяє розвитку багатьох соматичних і психічних захворювань.

Наркоманія також супроводжує різні форми злочинності, оскільки, по-перше, наркомани вчиняють тяжкі корисливі і корисливо-насильницькі злочини з метою отримання наркотиків, та по-друге, часто чинять злочини внаслідок безпосереднього впливу наркотиків на психіку.

Зараз, коли ситуація щодо наркоманії є вкрай складною, інформація про наркотичні засоби, хворобливу пристрасть до них і небезпечні наслідки цього явища повинна бути повсюдною. Тільки так можна вберегти багатьох від страшної біди.

Довідково:

Станом на 01.01.2017 року у Львівській області на диспансерному обліку з метою лікування і реабілітації перебуває 1460 наркозалежних осіб, на профілактичному обліку – 116 осіб.

 

 Колаж – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/5124.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *